• نوشته شده در: اردیبهشت, ۵ ۱۴۰۰
 • توسط: کارشناس


 • چرا خرید بستنی جلاتو به‌صرفه‌تر است؟

  بستنی جلاتو اسکوپ

  خرید بستنی جلاتو دسر خنکی که حتی نامش هم دهان را آب می‌اندازد، ایده بسیار خوبی است.
  خیلی از ما عاشق شیرینی هستیم. هرچند بعد از خوردنش عذاب وجدان می‌گیریم! عذاب وجدان که ای‌بابا بازهم کیک و شیرینی و غیره خوردیم و چاق می‌شویم! ولی بازهم وسوسه خوردن دوباره یک دسر عالی ماجرایی است که پایان ندارد.
  در بین همه دسرها، بستنی جلاتو یکی از وسوسه‌انگیزترین موارد است. اما شاید برایتان سؤال شده باشد که چرا این دسر خنک و خوش طعم گران است؟!
  برای بررسی علت به صرفه بودن خرید بستنی ژلاتو لازم است تفاوت‌های بستنی معمولی را با بستنی جلاتو که منشأ هزینه بیشتر آن است را بررسی کنیم.

  بستنی قیفی جلاتو

  قیمت بستنی جلاتو

  البته قیمت بستنی جلاتو به مواد استفاده شده در جلاتو نیز بستگی دارد و قیمت آن را تا حدود 30 درصد افزایش و کاهش می دهد.

  واقعیت این است که خرید بستنی جلاتو از نظر قیمت به‌صرفه‌تر است. چون بافت ابریشمی و نرم جلاتو همراه با چگالی بالا به معنی غنای بیشتر این بستنی ایتالیایی نسبت به بستنی صنعتی است.

  همچنین وجود زیاد هوا در بستنی صنعتی در واقع حجم آن را تا 100 درصد افزایش می‌دهد. در حالی که در جلاتو این‌گونه نیست.
  این موضوع سبب می‌شود هزینه‌های تولید جلاتو به نسبت بستنی‌های معمولی بالاتر باشد، همان‌طور که خود جلاتو نسبت به بستنی از غنا و طعم بیشتری برخوردار است.
  درهرصورت اگر ترجیح می‌دهید یک عطروطعم متمرکزتر و بافت ابریشمی و چربی کمتری نسبت به بستنی صنعتی داشته باشید، جلاتو دسری است که پیشنهاد میکنیم حتماً آن را امتحان کنید.
  ترجیح شما هرچه باشد، بستنی و جلاتو هر دو باید در حد نرمال ​​مصرف شوند، زیرا مملو از قند و کالری هستند. بااین‌حال، جلاتو به‌خاطر غنای بیشتر می‌تواند به‌عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم مورد استفاده قرار گیرد.

  بستنی جلاتو پاسداران

  بستنی جلاتو پاسداران جزو جملاتی است که توسط کاربران بیشتر سرچ شده و خبر خوشحال کننده به جلاتو خورهای ساکن پاسداران این است که چوبیک در محوده پاسداران نیز سرویس دهی می کند و بعد از سفارش آنلاین جلاتو در وب سایت، این دسر خوشمزه و پر انرژی را درب منزل تحویل بگیرید.

  جلاتو در مقابل بستنی: تفاوت چیست و چرا ژلاتو به‌صرفه‌تر است؟

  تشخیص تفاوت بستنی صنعتی و بستنی ایتالیایی از دور ممکن است دشوار باشد، اما کاملاً ممکن است. بستنی و جلاتو هر دو دسر خنک محبوب هستند که از موادی مانند لبنیات و شکر تهیه می‌شوند.
  اما وقتی که نزدیک‌تر شوید، حتماً بستنی ژلاتو را به خاطر کیفیت بالاتر مواد به کار رفته در آن خواهید شناخت. شاید بتوان مهم‌ترین دلیل به صرفه بودن خرید بستنی جلاتو را در همین کیفیت مواد آن دانست.

  بستنی جلاتو

  منشأ بستنی و جلاتو

  دقیقاً مشخص نیست چه کسی بستنی را اختراع کرده است. اما نسخه‌های اسناد قدیمی نشان می‌دهد اولین رسپی بستنی مربوط به چین باستان است. گفته می‌شود که ترکیبی از شیر بوفالو، آرد و یخ یکی از دسرهای موردعلاقه پادشاهان چینی بوده است، چیزی که شاید با کمی اغماض بتوانیم به آن بستنی بگوییم.
  نسخه‌های بعدی این دسر خنک شامل میوه، آب‌میوه یا عسل شد که روی برف تازه کوهستان سرو می‌شد. بعدتر به این ترکیب زرده تخم‌مرغ نیز افزوده شد که به دلیل قیمت بالا و کمیاب بودن به‌نوعی خوراکی مخصوص نخبگان تبدیل شد.
  در قرن نوزدهم پیشرفت‌های فنی در صنعت لبنیات و تکنیک‌های انجماد به تولیدکنندگان اجازه داد بستنی را ارزان و به مقدار زیاد تهیه و توزیع کنند.
  اولین دستگاه بستنی‌سازی در اواسط قرن نوزدهم اختراع شد. ولی بستنی ژلاتو برای اولین بار در ایتالیا ساخته شد.
  هرچند که در مورد محل تولد آن سردرگمی وجود دارد. برخی معتقدند که جلاتو اولین‌بار در سیسیل ساخته شده است در حالی که برخی دیگر معتقدند که منشأ آن از فلورانس است.
  بستنی ایتالیایی و بستنی معمولی هر دو، 3 ماده اصلی دارند. شیر و خامه، شکر و هوا. اما تفاوت در تناسب میزان آن است. تفاوتی که در نهایت می‌تواند به بهای قیمت تمام شده بیشتر و البته طعم و مزه بهتر بستنی جلاتو تمام شود.

  مواد سازنده بستی و جلاتو

  در این دو دسر خنک، لبنیات شامل شیر، خامه یا هر دو با شکر ترکیب و به طور مساوی مخلوط و پاستوریزه می‌شوند. سپس به همراه طعم دهنده‌های طبیعی یا مصنوعی هم زده می‌شوند.
  در این فرایند، هوا با چرخاندن قبل از یخ‌زدن با این دسر ترکیب می‌شود. نکته مهم آن است که هوای مخلوط شده با جلاتو کم است، درحالی‌که بستنی بیش از حد با هوا مخلوط می‌شود.
  در فرایند تولید، بستنی صنعتی سریع‌تر هم زده می‌شود؛ بنابراین هوا را تا می‌کند و در خود فرو می‌برد که باعث افزایش درصد زیادی به حجم آن می‌شود.
  بستنی علاوه بر اینکه دارای مقدار هوای بیشتری نسبت به بستنی جلاتو است، مقدار بیشتری خامه نیز دارد که به معنی چربی زیاد است.
  علاوه بر این، بستنی معمولی عمدتاً شامل زرده تخم‌مرغ است، در حالی که در جلاتو به‌ندرت از آن استفاده می‌شود. در عوض، بستنی جلاتو معمولاً حاوی شیر بیشتری است و لذا خرید بستنی ژلاتو کمی گران‌تر خواهد شد.
  زرده تخم‌مرغ در بستنی‌های معمولی می‌تواند کلسترول و چربی را اضافه کرده و به عنوان یک تثبیت‌کننده عمل کند. همچنین بستنی صنعتی می‌تواند شامل تثبیت‌کننده‌های دیگری مانند گوار نیز باشد. در واقع تثبیت‌کننده‌ها، خمیر بستنی را از کریستال‌های بزرگ یخ که خوردن آن ناخوشایند است، دور می‌کند.
  به طور خلاصه می‌توان گفت، بستنی حاوی هوا و چربی بیشتری است، درحالی‌که جلاتو هوای کمتر و شیر بیشتری دارد و طبیعتاً چنین ترکیبی گران‌تر هم خواهد بود.

  بستنی جلاتو میوه ای

  بافت، عطروطعم

  بافت جلاتو بسیار ابریشمی و کمی متراکم‌تر از بستنی است. این تراکم به جلاتو اجازه می‌دهد تا طعم بسیار بیشتری نسبت به بستنی صنعتی داشته باشد. همچنین معمولاً در جلاتو از طعم‌دهنده‌های طبیعی استفاده می‌شود. خرید بستنی جلاتو به دلیل این که دارای چگالی و کشش بیشتر و حالت سیال‌تر است، انتخاب بسیار بهتری نسبت به بستنی معمولی است.
  میزان هوای بیشتر در بستنی صنعتی باعث می‌شود که بافت آن نرم و سبک باشد. همچنین بستنی صنعتی نسبت به جلاتو چربی بیشتری دارد. به این معنی که ممکن است به همان میزان خوش طعم نباشد.

  سبک سرو و موارد استفاده

  جلاتو به طور سنتی 6-8 درجه سانتیگراد گرم‌تر از بستنی سرو می‌شود. این موضوع کمک می‌کند تا طعم‌های جلاتو شکوفا شود، زیرا زبان شما به‌اندازه خوردن بستنی بی حس نیست.
  این بستنی ایتالیایی با استفاده از کاردک تخت به نام “بیل” سرو می‌شود. در واقع حرکت بیل به نرم شدن این دسر خنک کمک می‌کند.

  اما بستنی معمولی به طور معمول با یک قاشق کاملاً گرد – اسکوپ – سرو می‌شود. محتوای چرب بستنی صنعتی اجازه می‌دهد به شکل گلوله‌های محکم و گرد درآید.
  به‌طورکلی جلاتو و بستنی هر دو شامل مقادیر زیادی قند هستند. بستنی صنعتی معمولاً دارای 10-25 درصد چربی است، در حالی که جلاتو معمولاً 4-9 درصد چربی دارد.
  البته لازم به یادآوری است که هر دو دسر خوشمزه برای استفاده گاه‌به‌گاه مناسب و مفید است. اما اگر خواهان طعم، مزه، بافت و کیفیت بیشتر هستید، بهتر است حتماً بستنی ژلاتو را که البته کمی گران‌تر هم هست، امتحان کنید.

  سخن پایانی
  بستنی صنعتی و بستنی جلاتو هر دو از دسرهای سرد و محبوب هستند. در حالی که بستنی حجم بیشتری از هوا دارد و محتوای چرب‌تری دارد، جلاتو نرم‌تر و پر از طعم است. هر دو حاوی قند هستند، اما جلاتو به طور سنتی با چربی و قند بسیار کمتری ساخته می‌شود.
  اگر شما به خوردن بستنی‌های اصیل علاقه دارید، حتماً بستنی جلاتو را امتحان کنید. چرا که در تولید آن تأکید بر اصالت مواد و کیفیت آن است. ضمناً خوردن آن حس خوب طعم‌های مختلف را برای شما تداعی می‌کند.
  این بستنی خوشمزه آن قدر کیفیت و خوشمزگی دارد که پس از خرید بستنی جلاتو و خوردن آن، خیلی تمایل به خوردن بستنی‌های معمولی نداشته باشید.
  و این نکته را همیشه به یاد داشته باشید که برای به دست آوردن چیزهای با ارزش، باید بهای آن را پرداخت. هر چند که واقعیت این است که قیمت بستنی جلاتو نسبت به کیفیتی که دارد، واقعاً به‌صرفه‌تر از بستنی‌های معمولی است.

  ساعت کاری چوبیک از 11 الی 23 می باشد.