• نوشته شده در: مرداد, ۱۹ ۱۴۰۰
 • توسط: کارشناس


 • معروف ترین بستنی های دنیا + سود حاصل از آن

  بستنی جلاتو قیفی

  بستنی ها محبوب ترین خوراکی های منجمد شیرین در سراسر جهان هستند. مهم نیست که در کدام کشور زندگی می کنید، همیشه طرفدار بستنی از جمله بستنی جلاتو خواهید بود. بچه ها، جوانان یا بزرگان ، همه طرفدار بستنی هستند. یکی از چیزهایی که بستنی را دوست داشتنی میکند طعم فوق العاده آن است. طعم های متعددی برای همه سلیقه ها وجود دارد که توسط برخی از مارک های شگفت انگیز به جهان ارائه شده است.

  در اینجا ما بهترین مارک بستنی (به ترتیب زمانی) در دنیا را فهرست کرده ایم:

  بستنی بن و جری

  بن و جری یکی از مارک های معروف بستنی طعم دار در جهان است. این شرکت توسط دو دوست (بن کوهن و جری گرینفیلد) در سال 1978 در برلینگتون، ورمونت تاسیس شد. پس از 22 سال سرمایه گذاری، آنها شرکت خود را به گروه یونیلور فروختند. در حال حاضر ، بِن و جِری با همان مارک اصلی فعالیت می کند و 577 فروشگاه را در 38 کشور در سراسر جهان اداره می کند. به گفته اوولر ، درآمد بن و جری سالانه 280 میلیون دلار تخمین زده شده است. این شرکت دارای یک “قبرستان طعم” در خارج از کارخانه کنارآب خود با سنگ قبرهایی است که نمایانگر هر یک از بستنی های بازنشسته است، یک مفهوم بسیار جدید.

  بستنی بسکین رابینز

  بسکین رابینز بزرگترین شرکت بستنی سازی با 7500 فروشگاه در 50 کشور در سراسر جهان است. این شرکت جهانی در سال 1946 با ادغام دو مغازه بستنی تاسیس شد. برت باسکین این شرکت را به همراه برادر شوهرش ایرو رابینز راه اندازی کردند. به همین دلیل بسکین رابینز  نامگذاری شد. هر دوی آنها محل های جداگانه خود را داشتند که یکی 21 طعم را ارائه می داد و دیگری 10 عدد. وقتی این مارک ها ادغام شدند ، مجموعاً 31 طعم با هم شد. لوگوی برند نشان دهنده 31 طعم منحصر به فرد است. در حال حاضر ، این شرکت ادعا می کند که بیش از هزار طعم برای سرو دارد که باعث شده که از همه مارک های دیگر جهان متمایز شود. این شرکت در سال 2018 تقریبا 47.42 میلیون دلار درآمد در ایالات متحده و 115.37 میلیون دلار در مکانهای بین المللی خود بدست آورده است.

  بستنی هاگن-دازز

  هاگن-دازز یک نام تجاری معروف بستنی آمریکایی است که در سال 1961 راه اندازی شد. زیرمجموعه گروه نستله است. این شرکت فعالیت خود را به عنوان یک فروشگاه خرده فروشی در بروکلین آغاز کرد و اکنون در انگلستان ، ژاپن ، استرالیا ، چین ، نیوزلند ، هند ، برزیل و بسیاری دیگر حضور قدرتمندی دارد. هاگن-دازز علاوه بر بستنی ها و کیک ها ، ماست یخ زده ، سوربات و جلاتو (یک دسر منجمد ایتالیایی) نیز سرو می کند. این برند در بیش از 900 مکان در 50 شهر فعالیت می کند که مجموع درآمد آنها 44.2 میلیون دلار است. بر اساس آمارهای اخیر ، 2019 ، 5.85 میلیون آمریکایی در یک ماه چهار یا بیشتر از بستنی هاگن داز مصرف می کنند.

  بستنی والز

  والز یکی دیگر از برندهای معروف بستنی است که زیرمجموعه گروه یونیلور است. در مراحل اولیه خود در سال 1922 ، نام تجاری به عنوان یک فروشگاه مواد غذایی مستقل در انگلستان ظاهر شد. اما بعداً توسط شرکت یونیلور خریداری شد. والز فضای فوق العاده ای را در ذهن هر بستنی دوست در سراسر جهان ایجاد کرده است. طعم و کیفیت متفاوت آن مورد علاقه بسیاری از افراد است. به همین دلیل است که یکی از برترین برندهای بستنی در جهان است.

  بستنی دیری کویین

  همچنین دِیری کوویین (ملکه لبنیات) یکی از برندهای محبوب بستنی در جهان است. این برند نه تنها در زمینه بستنی ها فعالیت می کند، بلکه زنجیره ای از رستوران های فست فود است. این برند منحصر به فرد بستنی است که در سال 1938 معرفی شد. اولین فروشگاه دِیری کویین در ژولیت ، ایلینوی در سال 1940 افتتاح شد و زیرمجموعه شرکت مشهور برکشایر هاتاوی است. در حال حاضر ، این نام تجاری بیش از 6000 نمایندگی دارد که در ایالات متحده ، کانادا و 18 کشور دیگر واقع شده است. با توجه به سازمانهای رسمی آمار، درآمد سالانه تخمین زده شده برای دِیری،  3.1 میلیارد دلار است که شامل تمام مشاغل آن می شود. با این حال ، کل درآمد خالص دِیری کوویین از بستنی ها هنوز مشخص نیست.

  بستنی نستله

  نستله یکی از گروه های پیشرو در زمینه مواد غذایی و آشامیدنی است. این نام تجاری سوئیسی به شکلات ، غذاهای منجمد ، بستنی ها ، محصولات لبنی ، مواد غذایی مغذی ، قهوه و موارد دیگر مشهور است. این برند برجسته در سال 1866 تأسیس شد و در حال حاضر دارای پنج مارک معروف بستنی در سراسر جهان است. این شامل بستنی نستله ، نستله اکستریم ، هاگن داز ، موون پیک و درایر است. درآمد کل نستله از بخش شیر و بستنی 7 میلیارد دلار در سال 2018 بود.

  بستنی بلو بل کریمیز

  بلو بل کریمیز در سال 1907 در تگزاس ، ایالات متحده تاسیس شد. این یکی از مهمترین بستنی های فروش در ایالات متحده و مارک معروف در چندین کشور است. این شرکت قبلاً با نام شرکت خامه سازی برنهام شناخته می شد ، اما در سال 1930 ، این شرکت به نام کرم های آبی بل تغییر نام داد. این برند 66 محصول بستنی با طعم مختلف را در حوزه خود ارائه می دهد. طبق گزارش زووم اینفو ، متوسط ​​درآمد فصلی کرم های آبی بل در سال 2019 یک میلیارد دلار بوده است.

  بستنی بریرز

  بریرز همچنین یکی از برترین برندهای بستنی در سراسر جهان است. این کار در سال 1866 در پنسیلوانیا ، ایالات متحده آغاز شد. ویلیام آ بریر ، بنیانگذار بریرز ، تجارت خود را از خانه شروع کرد و بعداً از طریق اسب و واگن در خیابان ها فروخت. این شرکت در سال 1900 تأسیس شد. در سال 1926 ، این مارک در سال 1993 به شرکت ملی محصولات لبنی و گروه یونیلور فروخته شد. این برند در حال حاضر زیرمجموعه گروه یونیلور است و بستنی ها و دسرهای یخ زده را سرو می کند. طبق آمار استاتیستا ، بیش از 89 درصد از مصرف کنندگان آمریکایی ماهانه یک چهارم یا بیشتر بستنی بریرز مصرف می کنند.

   

   

  ساعت کاری چوبیک از 11 الی 23 می باشد.