• نوشته شده در: خرداد, ۱۸ ۱۴۰۰
 • توسط: کارشناس


 • رتبه بندی 30 طعم بستنی جلاتو از بهترین تا بدترین در ایتالیا

  طعم های بستنی قیفی جلاتو

  اگر با بستنی جلاتو آشنایی داشته باشید، می دانید که این بستنی خوش طعم زادگاهش ایتالیا است. بنابراین کاملا طبیعی خواهد بود که بیشتر افرادی که در ایتالیا زندگی می کنند بیشتر از بقیه افراد در سراسر دنیا بستنی جلاتو بخورند. در این میان از بین 30 طعم بستنی جلاتو که در بستنی فروشی های آن ها به مصرف کنندگان ارائه می شود، از نظر کسانی که جلاتو می خورند برخی از مزه ها خواهان بیشتری دارد و برخی دیگر از مزه ها در بین ایتالیایی ها خواهان کمتری دارد. در کنار ایتالیا بسیاری از کشورهای اروپایی در کنار محصولات خود، بستنی های جلاتو را به مشتریان خود عرضه میکنند تا با خوردن آن در تابستان تا حدودی از حرارت بدن خود بکاهند. از این رو ما قصد داریم تا در این مقاله با رتبه بندی 30 طعم بستنی جلاتو از بهترین تا بدترین در ایتالیا آشنا کنیم.

  فندق اولین و برترین مزه در بین بستنی های جلاتو

  فندق یکی از بهترین مزه ها در بین بستنی های جلاتو در بین تمامی افرادی که در ایتالیا بستنی می خورند به شمار می رود. این ترکیب عاری از هرگونه شکلات بوده و شما می توانید طعم فندق را به صورت کاملا خالص و ناب حس کنید.

  بستنی جلاتو فندقی

  شکلات شیر و فندق رتبه دوم

  این مزه شبیه به تولا بوده و بسیاری از افراد جلاتو شکلات شیر و فندق را می خورند در این میان افرادی وجود دارند که ترجیح می دهند شکلات های تیره را جایگزین شکلات های شیری کنند.

  تیرامیسو در جایگاه سوم

  تیرامیسو یکی از طعم های آشنا و خوشمزه در بین افراد معرفی می شود. ترکیب پنیر ماسکارپونه، کوکی های لیدی فینگر و اسپرسو می تواند مزه این بستنی را هیجان انگیز کند.

  جایگاه چهارم بستنی جلاتو قهوه

  قهوه همیشه و در همه جا طرفدارن خاص خود را دارد. بنابراین کاملا طبیعی است که این طعم در رده های نخست در بین ایتالیایی ها قرار بگیرد.

  بستنی قهوه جلاتو

  کوکی شکلات مزه ای فراموش نشدنی

  طعم شکلات های تکه ای زیر دندان همیشه می تواند اغوا کننده باشد. حال اگر کوکی شکلات درون یکی از خوش طعم ترین بستنی های دنیا قرار بگیرد.

  کاستارد- شکلات- لیدی فینگر

  در مقام ششم کاستارد و ترکیب آن با شکلات می تواند برای بسیاری از افراد به خصوص افرادی که علاقه به خوردن بستنی دارند، مهیج و دلپذیر باشد.

  طعم های متنوع بستنی جلاتو در ایتالیا پاناکوتا

  پاناکوتا از گذشته تا به امروز به عنوان یکی از بهترین دسرها در بین افراد معرفی می شود. این طعم از جلاتو در فصول سرد سال طرفداران بسیاری دارد.

  کانتوچی یک کلوچه بادام در جایگاه هشتم

  کانتوچی در زبان ایتالیایی به معنای کلوچه بادامی است که بسیاری از افراد زمانی که می خواهند این بستنی را بخورند در کنار بستنی با تکه های کلوچه ای از مغز بادام برخورد دارند.

  جایگاه نهم بستنی بادام جلاتو

  بادام همیشه به یکی از مغزهای پرطرفدار معرفی می شود. در بین افرادی که به بادام و بستنی علاقه مند هستند یکی از اسکوپ های بستنی آنها می تواند بستنی بادام جلاتو باشد.

  بستنی بادام جلاتو

  کارامل مزه فراموش نشدنی

  در جایگاه دهم کارامل می تواند به عنوان محبوب ترین مزه قرار بگیرد. از طرفی در آمریکا نیز کارامل به عنوان یکی از محبوب ترین مزه ها معرفی می شود.

  فندق در کنار شکلات

  بسیاری از افراد ترجیح می دهند که در کنار بستنی های خود حتما مغز وجود داشته باشد. بنابراین بستنی شکلات فندق می تواند در جایگاه 11ام قرار بگیرد.

  بستنی جلاتو شکلاتی به همراه فندق

  کاستانیا یا شاه بلوط

  این مزه یکی از محبوب ترین مزه ها در بین ایتالیایی ها بوده که آن ها با تف دادن شاه بلوط در روغن آتشین آن را به وجود می آورند.

  شکلات تیره

  در این میان بسیاری از افراد ترجیح می دهند که از ژلاتو های تیره و تلخ بخورند. بنابراین برای این افراد نیز باید مزه های وجود داشته باشد که بتواند آنها را راضی نگه دارد.

  بستنی شکلاتی جلاتو

   

  شکلات با چیلی انتخاب تند و تیز ها

  بسیاری از افراد علاقه مند به مزه های تند هستند بنابراین این مزه می تواند برای بسیاری از افراد شگفت انگیز باشد در کنار خوردن بستنی سرد شکلاتی همزمان با ادویه ای تند مواجه شوید، شاید توصیف آن سخت باشد. بهتر است امتحان کنید.

  طعم های متنوع بستنی جلاتو در ایتالیاشکلات داغ ادویه ای

  خوردن این نوع جلاتو می تواند تجربه ای مشابه تجربه شکلات با چیلی را به شما بدهد.

  شکلات نارنجی ترکیب رنگ فوق العاده برای یک بستنی

  بسیاری از افراد علاقه دارند زمانی که بستنی شکلاتی می خورند در داخل بستنی های خود، رنگ های دیگری را ببیند، این بستنی می تواند نمونه خوبی از ترکیب بستنی شکلاتی با پرتقال باشد.

  گردو چرب ترین مزه دنیا

  گردو در سراسر دنیا به عنوان یکی از محبوب ترین مزه ها معرفی می شود. بنابراین این مزه می تواند انتخاب بسیاری از طرفداران جلاتو باشد.

  نارگیل

  نارگیل می تواند به تنهایی برای بسیاری از افراد لذیذ و خوشمزه به شمار برود. بنابراین شما می توانید با خوردن بستنی نارگیلی در جمع دوستداران جلاتوی نارگیلی قرار بگیرید.

  جلاتوی پسته ای

  خوردن بستنی جلاتو و لمس تیکه های پسته زیر دندان شما می تواند تا حد زیادی حس خوبی را برای طرفداران این بستنی در ایتالیا به وجود بیاورد.

  بستنی جلاتو پسته ای

  رتبه بیستم بستنی دارچینی جلاتو

  دارچین یکی از خوش عطر ترین ادویه ها در کل دنیا معرفی می شود، بنابراین کاملا طبیعی است که بستنی جلاتو دارچین در بین ایتالیایی ها پرطرفدار باشد.

  عطر نعناع در بستنی جلاتو

  نعناع یکی از خوش عطرترین سبزی ها در بین افراد معرفی می شود. وجود نعناع در بستنی جلاتو می تواند طعم بی نظیری را خلق کند.

  بستنی نعناع جلاتو

  شیرین بیان سیاه

  این بستنی می تواند برای کودکان بسیار هیجان انگیز باشد، چرا که مانند آدامس بوده و می تواند حباب های متعددی را در دهان شما به وجود بیاورد. اگر به دنبال یکی از طعم های متنوع بستنی جلاتو در ایتالیا هستید بهتر است این بستنی را امتحان کنید.

  سس خامه و شکلات

  همانطور که میدانید در ترکیبات بستنی های جلاتو به هیچ عنوان از خانه استفاده نشده است. ولی افرادی در ایتالیا وجود دارند که به مزه آن علاقه مند هستند. بنابراین ریختن سس خامه و شکلات بر روی بستنی جلاتو میتواند انتخاب خوبی باشد.

  بستنی جلاتو نوقا

  نوقا یک ترکیبی مانند گزی که درون آن پر از پسته و گردو است ولی تنها تفاوت آن با گز این است که آن دارای بافتی چسبنده است. بستنی جلاتو نوقا یکی از طعم های متنوع بستنی جلاتو در ایتالیا معرفی می شود.

  خامه و آلبالو جلاتو مورد پسند ترشی خورها

  این نوع از بستنی تنها برای افرادی مناسب بوده که به مزه های ترش علاقه مند هستند و برای اکثریت افراد مناسب نیست. آلبالوهایی که در این بستنی به کار رفته در بخش خاصی از ایتالیا کاشته می شود.

  خامه و ترکیب آن در جلاتو

  با اینکه در ترکیب اصلی بستنی های جلاتو به هیچ عنوان از خانه استفاده نشده است ولی بسیاری از افراد به طعم و مزه آن بسیار علاقه مند بوده و سعی می کنند ترکیبی از خامه را در بستنی های مورد علاقه خود امتحان کنند.

  بستنی مالاگا

  این بستنی در اصل جلاتوی کشمشی بوده است که در گذشته برخی از افرادی که در رم زندگی می کردند آن را می خورند، ولی امروزه این بستنی طرفداران بسیاری کمی دارد و در بری از محلات از این بستنی خورده می شود.

  بستنی جلاتو پودینگ برنج

  این بستنی ترکیبی از برنج بوده که با کمی عسل شیرین شده است ولی این بستنی در بین ایتالیایی ها، طرفداران کمی دارد. این یکی از طعم های متنوع بستنی جلاتو در ایتالیا محسوب می شود.

  بستنی برنجی جلاتو

  بستنی کرم شیرین

  این بستنی یکی دیگر از بستنی هایی بوده که برای افرادی که به مزه خامه علاقه مند هستند می تواند مناسب معرفی شود. در ایتالیا افراد کمی به بستنی های خامه ای و شیرین علاقه مند هستند.

  کاستارد آخرین مزه در بین جلاتو های ایتالیایی

  کاستارد آخرین مزه محبوب در بین ایتالیایی ها معرفی شده است، در بین ایتالیایی ها بستنی وانیلی بیشتر از بستنی های کاستارد طرفدار دارد.

  پس

  بستنی جلاتو یکی از مهمترین و شناخته شده ترین بستنی در ایتالیا بوده که روزانه بسیاری از افراد در آنجا انواع جلاتوها را در مزه ها و طعم های دلخواه خود می خورند و از آن لذت می برند. در این میان مزه های چون فندق، تیرامیسو، قهوه و شکلات می تواند جزو محبوب ترین مزه ها در بین ایتالیایی ها باشد.

  ساعت کاری چوبیک از 11 الی 23 می باشد.