• نوشته شده در: مرداد, ۶ ۱۴۰۰
 • توسط: کارشناس


 • بستنی ژلاتو چوبیک به سعادت آباد رسید

  سعادت آباد

  جلاتو بستنی فوق العاده خوشمزه و سالمی است که با راه اندازی شعبه بستنی جلاتو سعادت آباد، ساکنان غرب تهران دسترسی سریعتری به این بستنی خوشمزه و پر طرفدار جهانی پیدا می کنند. برای یه دورهمی دوستانه یا خانوادگی، بهترین دسر، بستنی ژلاتو ایتالیایی است که لحظات شمارا بیش از پیش خوش می کند.

  بستنی ژلاتو جزو دسرهایی است که طرف‌داران زیادی دارد و کمتر کسی پیدا می‌شود که آن را رد کند. مخصوصاً این دسر در تابستان و بهار جزو دسرهایی هست که شاید بیشتر افراد روزانه آن را میل کنند. بستنی تقریباً در رده دسرهای منجمد مقرون‌به‌صرفه قرار دارد و نسبت به تنقلات دیگر چندان ماده مضر در ترکیبات آن وجود ندارد. و اکثر بستنی ها بر پایه شیر، شکر، ثعلب و غیره ساخته می‌شوند.

  بستنی جلاتو اسکوپی
  مژده به طرف‌داران بستنی جلاتو چوبیک

  بستنی جلاتو چوبیک به دلیل استقبال بی نظیر مردم، به‌زودی در منطقه سعادت‌آباد تهران شعبه‌ای افتتاح می‌کند اگر ساکن منطقه سعادت‌آباد هستید یا برای گردش و وقت‌گذرانی با عزیزان خود اکثر به این منطقه می روید از این به بعد می توانید یک دسر فوق‌العاده را سفارش دهید و میل کنید.

  تاریخچه مختصری از بستنی و جلاتو

  در حالی که مشخص نیست اولین بار مردمان چه کشوری بستنی را اختراع کرده‌اند، اما گفته می‌شود که اولین نسخه از بستنی مربوط به چین باستان بوده است. در قرن 19، پیشرفت تکنولوژی سبب توسعه تکنیک‌های تبرید و ایجاد تولید ارزان و به مقدار زیاد بستنی شد.
  تاریخچه جلاتو یا بستنی ژلاتو حدود ۲۰۰۰ سال پیش و در زمان امپراتوری رم باستان آغاز شد. در آن زمان طبقه اشراف و شهروندان مرفه و ثروتمند به دنبال راهی بودند تا کمی از گرمای تابستان کم کنند و خود را خنک کنند! بستنی ژلاتو به خواستگاه آن یعنی کشور ایتالیا بازمی‌گردد. البته در شهر مبدأ آن تفاوت وجود دارد و گفته می‌شود که سیسیل یا فلورانس زادگاه این بستنی خوشمزه بوده است.

  محصولات چوبیک

  بستنی معمولی یا بستنی جلاتو؟

  برخی ژلاتو را نسخه “بزرگ شده” بستنی می‌دانند، این دو، ظاهر و طعم مشابه دارند، اما آیا در واقع یکسان هستند؟ فکر می‌کنید اینطور است، اما در واقع چند تفاوت بین این دو وجود دارد.
  از نسبت شیر به خامه، تا نحوه ترکیب مخلوط، تا طعم‌دهنده‌ها و بافت ها، تمایزهای ویژه ای بین بستنی و ژلاتو وجود دارد. درصد چربی بستنی‌های معمولی حداقل 10 درصد است درصورتی‌که در بستنی جلاتو بین 5 تا 7 درصد هست. ازآنجاکه ژلاتو چربی کمتری دارد و نسبت به بستنی گرمتر است، تنوع طعم‌های آن و شدت طعم نیز بیشتر می‌شود. تفاوت بستنی ژلاتو با بستنی‌های صنعتی محدود به ترکیب آن نیست. کیفیت آنها از نظر روش تولید و ذخیره‌سازی آنها نیز با یکدیگر متفاوت است.

  نمای محله سعادت آباد

  سعادت‌آباد تهران

  سعادت‌آباد تهران جزو مناطق شمال غرب تهران می‌باشد. در این منطقه کافه، رستوران، بستنی‌فروشی‌های زیادی وجود دارد و اکنون قرار است که بستنی جلاتو چوبیک با این ها رقابت کند؛ اگر در منطقه سعادت‌آباد تهران می‌خواهید یک دسر سرد خیلی خوشمزه میل کنید تا افتتاح شعبه جلاتو بستنی فروشی های زیر پیشنهاد می شود:

  • بستنی نون پیچ سعادت‌آباد
  یک نوع بستنی مجارستانی هست که نام چیمنی نیز به خود گرفته است و در شهرهای دیگر شعبه نیز دارد. این نوع بستنی برای اولین‌بار در ایران و متناسب با ذائقه ایرانی به نام تجاری نون پیچ معرفی شد.
  • بستنی سال سال
  بستنی سال سال، بستنی‌های خوشمزه و مبتنی بر پایه ماست به مشتریان خود ارائه می‌دهد.
  • کارول سعادت‌آباد
  اگر قصد سفارش ترکیبی از وافل، کرپ، بستنی را دارید بهتر است به اینجا سری بزنید.
  • بستنی برلیان
  بستنی برلیان هم مشتریان زیادی دارد طوری که در تابستان معمولاً صفی جلوی مغازه هست و بستنی‌های خوشمزه و مقرون‌به‌صرفه دارد. همچنین انواع بستنی ایرانی، ایتالیایی و… در اینجا به فروش می رسد.

  بستنی جلاتو در ونیز ایتالیا

  چرا بستنی جلاتو سعادت آباد؟

  شاید الان برایتان سؤال شود که در سعادت‌آباد بستنی‌فروشی‌های دیگری وجود دارد چه لزومی دارد بستنی جلاتو بخریم در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم:
  بستنی جلاتو از نظر قیمت مقرون‌به‌صرفه است همچنین وجود زیاد هوا در بستنی صنعتی در واقع حجم آن را تا 100 درصد افزایش می‌دهد. در حالی که در جلاتو این‌گونه نیست. جلاتو به‌خاطر غنای بیشتر می‌تواند به‌عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم مورد استفاده قرار گیرد. یکی تفاوت بستنی ژلاتو با بستنی معمولی در این است که بستنی‌های معمولی از میزان بیشتری خامه نیز تشکیل شده و به همین دلیل چربی بیشتری دارند

  کرم‌های استفاده شده در بستنی جلاتو

  • کرما
  مزه این کرم مخلوطی از تخم‌مرغ و کاستر و ارد است.
  • فیور دی لاته (fior di latte)
  مزه این کرم هم مانند خامه معمولی هست.
  • نارگیل
  این کرم هم در اکثر بستنی‌ها استفاده می شود.
  • زابیونه (zabaione)
  مزه این کرم هم ترکیبی از زرده تخم مرغ و نوشیدنی مارسلا است.
  • آمرنا (amarena)
  مزه این کرم هم ترکیبی از کرم فیور دی لاته با مربای آلبالو است.

  بستنی جلاتو در افریقا

  طرف‌داران بستنی جلاتو در سرتاسر جهان

  همانطور که در بالا هم اشاره کردیم خواستگاه این دسر به کشور ایتالیا برمی‌گردد. بازار جهانی بستنی جلاتو در کشورهای غربی نسبت به دیگر کشورها رشد خوبی داشته و جامعه اروپا که جزو جهان اول به‌حساب می آیند و به سلامتی خود اهمیت می‌دهند، اغلب به‌جای بستنی صنعتی، بستنی جلاتو مصرف میکنند. چون روزبه‌روز مردم به دلایل گوناگونی به ‌سلامتی خود بیشتر ارزش قائل می‌شوند برای همین طی 5 سال آینده بستنی جلاتو در فروشT رشد خوبی خواهد داشت. تقریباً در همه شهرهای اروپایی یک شعبه بستنی جلاتو وجود دارد. در امریکا نیز شعبه های فراوانی دارد ولی در قیمت این بستنی با سایر بستنی ها تفاوت زیادی دارد.

  جمع بندی بستنی جلاتو سعادت آباد

  بستنی جزو دسرهایی است که طرف‌داران زیادی دارد درحالی‌که بستنی‌های معمولی حجم بیشتری از هوا را ندارد و محتوای چرب‌تری دارند، در ژلاتو هیچ ماده شیرین‌کننده و طعم‌دهنده مصنوعی وجود ندارد و چربی شیر کمتری دارد و کالری کمتری نسبت به بستنی دارد. همچنین بستنی جلاتو طعم های متنوعی دارد که می‌توانید بر اساس سلیقه خود انتخاب کنید همچنین می‌توانید در دسر خود کرم‌هایی که دوست دارید انتخاب کنید. اگر می‌خواهید یک بستنی باکیفیت بخورید حتماً یکبار بستنی جلاتو رو امتحان کنید.
  از این به بعد وقتی همراه با عزیزان خود در منطقه سعادت‌آباد قدم می‌زنید برای دو چندان کردن اوقات خوش خود می توانید بستنی جلاتو سفارش دهید.

   

  ساعت کاری چوبیک از 11 الی 23 می باشد.