• نوشته شده در: مرداد, ۱۹ ۱۴۰۰
 • توسط: کارشناس


 • جلاتو و بستنی های معروف ایران

  بستنی جلاتو

  بستنی جلاتو، محبوب ترین دسر فصل گرما است و در انواع و اقسام نوع ها و رنگ ها و طعم ها تولید می شود. کمتر کسی است که به بستنی علاقه نداشته باشد و همچنین محبوب ترین خوراکی و شاید جزو سالم ترین خوراکی ها برای کودکان است.
  در این مقاله میخواهیم معروف ترین و محبوب ترین بستنی فروشی های ایران را معرفی کنیم. در بین این فهرست هم نام بستنی فروشی های سنتی و هم بستنی فروشی های جلاتو که مدل جدیدتری از بستنی هستند به چشم میخورد.

  جلاتو در ایتالیایی به معنی بستنی است و تفاوت هایی با بستنی معمولی دارد که از جمله این تفاوت ها میتوان به بافت غلیظ تر و خامه ای و هوای کمتر در بستنی و انتقال طعم بهتر و قوی تر در جلاتو اشاره کرد. همچنین جلاتو چربی کمتری نسبت به بستنی دارد و در کل سالم تر و خوشمزه تر از بستنی است. بستنی جلاتو چند سالی است که وارد ایران شده و محبوبیتش بین بستنی ها هر روز بیشتر می شود.

  دسر ایتالیایی

  معروف ترین بستنی فروشی های ایران

  بستنی اکبر مشتی

  اکبر مشتی یکی از بستنی فروشی های معروف در تهران است که 70 سال قدمت دارد. اکبر مشتی ملایری در سال 1320 به تهران آمد و همراه دوستی که بستنی سازی را در خارج آموزش دیده بود، مغازه خود را در میدان راه آهن برپا کرد. این بستنی فروشی پس از فوت اکبرمشتی نیز همچنان به کار خود ادامه داد و امروزه جزو معروف ترین و محبوب ترین بستنی فروشی های تهران است. بستنی های اکبرمشتی از گلاب کاشان و زعفران اعلا و شیر تازه درست میشود و کیفیت بسیار بالایی دارد.

  بستنی سال سال

  سال سال در منطقه پاسداران تهران قرار دارد و ماست بستنی های بسیار خوشمزه ای تولید میکند. در سال سال شما میتوانید بستنی خود را به صورت سلف سرویس نوش جان کنید. یعنی میتوانید خودتان حجم و نوع بستنی تان را انتخاب کرده و با هرچیزی که د.ست دارید آن را تزیین کنید.

  بستنی چوبیک

  چوبیک تولید کننده بهترین بستنی های ایتالیایی با طعم های اصیل و طعم های جدید میوه ای طبق زائقه هموطنان است.  از جمله طعم های بستنی جلاتو چوبیک می توان به، بستنی جلاتو اسنیکرز، بستنی جلاتو نوتلا، بستنی جلاتو پسته اشاره کرد. چوبیک در حال حاضر 4 شعبه در سراسر ایران دارد که از نظر کیفیت و طعم یکسان هستند. امکان سفارش آنلاین بستنی جلاتو در وب سایت چوبیک وجود دارد و می توانید از صفحه محصولات به راحتی سفارش هید و درب منزل تحویل بگیرید.

  بستنی منصور

  بستنی منصور شهرت زیادی در تهران دارد و بستنی های باکیفیت و خوشمزه ای ارائه می دهد. منصور بیشتر بخاطر بستنی های سنتی و فالوده های جذابش معروف است. اگر بستنی سنتی دوست ندارید، با یکبار امتحان بستنی منصور نظرتان نسبت به بستنی سنتی عوض خواهد شد. منصور روی فالوده هایش عرق بیدمشک و گلاب میریزد که طعم خاصی به فالوده هایش میدهد. اگرچه این مغازه اغلب شلوغ و پر صف است اما کمی معطلی به امتحان کردن بستنی های خوشمزه اش می ارزد.

  جلاتو هاوس

  از بهترین بستنی جلاتو فروشی های تهران میتوان جلاتو هوس را نام برد. جلاتو هوس بستنی سبک ایتالیایی در انواع طعم ها و رنگ ها و با کیفیت بالا ارائه می دهد. فضای این بستنی فروشی صمیمی و جالب است و تعدادی میز و صندلی برای نشستن نیز وجود دارد. در جلاتو هوس میتوانید اول بستنی ها را امتحان کنید و سپس طعم دلخواهتان را سفارش دهید.

  سوییت دریمز

  سوییت دریمز در خیابان شیراز در نزدیکی میدان ونک در تهران قرار دارد. محیط فانتزی و صورت رنگ کوچکی دارد که میتوانید با ارامش در آن بستنی مورد علاقه تان را نوش جان کنید. شما میتوانید در سوییت دریمز بستنی جلاتوی مورد علاقه تان را با تزئینات و تایپینگ های دلخواهتان سفارش دهید. همچنین این مغازه برای تدارکات مهمانی هایتان سفارش بستنی را در بسته بندی های خاصی برایتان آماده میکند.

  بستنی ناصر

  بستنی ناصر یک بستنی فروشی قدیمی در محله نوبنیاد تهران است که 30 سال قدمت دارد و بستنی با حال و هوای نوستالژی عرضه میکند. بستنی های دهه 60 با طعم های وانیل و سنتی زعرفانی و میوه ای و … . ناصر همچنین شیک ها و معجون های خوشمزه ای هم دارد که امتحان کردنشان خالی از لطف نیست. کیفیت بستنی های ناصر از دهه 60 تا الان هیچ تغییری نکرده و اگر هوس بستنی با حال و هوای نوستالژی کرده اید، بستنی ناصر بهترین گزینه برای شما است.

  خانه بستنی سی دا

  این بستنی فروشی واقع در محله سهروردی تهران است و به ارائه انواع بستنی های سوربتو یعنی بستنی غیرلبنی معروف است. سربتو همان بستنی جلاتو اما بدون مواد لبنی و شیر است و برای کسانی که مواد لبنی دوست ندارند و یا به لاکتوز شیر حساست دارند مناسب است. قیمت بستنی های سی دا بر اساس وزن محاسبه می شوند و طعم های خیلی خاصی مانند خرمالو و آلو ترش را در فهرست بستنی هایش دارد.

  بستنی کارول

  بستنی کارول در سعادت آباد واقع شده و انواع بستنی جلاتو را ارائه می دهد. فضای بستنی فروشی شامل تعدادی میز و صندلی است که میتواند پاتوق خوبی برای قرارهای دوستانه و صرف بستنی باشد. تنوع انتخاب در بستنی کارول بالاست و با هر سلیقه ای میتوانید طعمی دلخواه برای جلاتوی خود پیدا کنید. همچنین کارول قهوه های مختلف و کرپ جلاتو هم سرو میکند که اگر طرفدار این دو آیتم هستید میتوانید همراه با جلاتوی خود سفارش دهید.

  بستنی سن مارکو

  بستنی های سن مارکو به خوشمزگی معروفند و صاحب آن یعنی حسن آقا، بستنی سازی را در ایتالیا یاد گرفته است. سن مارکو روبروی پارک قیطریه قرار دارد و برخی طعم های خاص مانند موهیتو دارد که طرفداران خاص خودش را دارد. بستنی های سن مارکو طبیعی و تازه هستند و حتما ارزش یکبار امتحان کردن را دارند. سن مارکو علاوه بر بستنی، قهوه و شیک هم سرو میکند.

  بستنی بابا رحیم

  بابارحیم جزو قدیمی ترین و محبوب ترین بستنی فروشی های شهر تهران است و به معجون های گردویی و شیرپسته های خوشمزه اش معروف است. معجن های بابا رحیم بسیار پر ملات هستند و به راحتی جانشین یک وعده غذایی می شوند. بابا رحیم در غرب تهران قرار دارد و علاوه بر معجون های خوشمزه اش، بستنی سنتی، اسکوپی و فالوده شیرازی نیز سرو میکند.

  ساعت کاری چوبیک از 11 الی 23 می باشد.